Wymienią cztery wiaty przystankowe

W Koninie pojawią się cztery nowe wiaty przystankowe. Trzy z nich zostaną wymienione na Alejach 1 Maja, a czwarta przy ul. Przemysłowej przy dawnej siedzibie Hortexu. Inwestycja pochłonie 75 tys. zł.

Nowe wiaty przystankowe kupi Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Koninie. Wniosek o ich wymianę złożył Miejski Zakład Komunikacji. Trzy wiaty staną na Alejach 1 Maja na odcinku od ronda Solidarności do skrzyżowania z Dworcową, a czwarta na ul. Przemysłowej na wysokości dawnego Hortexu. Urząd miasta na ten cel przeznaczył prawie 75 tys. zł. Inwestycja ma być wykonana do końca kwietnia.

Trzy duże wiaty o długości ponad 5,5 m mają stanąć przy marionetce, naprzeciwko starostwa powiatowego i przy Przemysłowej. Z kolei przy Polsrebrze pojawi się mniejsza, ponad 4-metrowa.

W Koninie jest ponad 250 przystanków. Wymiany wymagane są jeszcze na wielu przystankach. Niektóre wiaty mają nawet kilkadziesiąt lat. Dodatkowo wiele z nich jest regularnie dewastowanych. Nie wszystkie też przystanki posiadają wiaty.

dodany 2018-04-19 08:39 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją